fbpx

Meeskonnajuht

Töötahte, sihikindluse ja järjepidevusega edukaks ettevõtteks

Rehvikeskus OÜ asutamise taga seisavad tänaseks kaks meest, Rene Aun ja Teet Koit. Rene asus ametisse autoremondilukksepana kunagises Valtu Rehvikeskuses 2006. aastal, mil Teet oli seal juba pikalt töötanud. Ajapikku on endale selgeks tehtud kõik selle valdkonnaga seotud teemad ning hetkel, mil eelmine ettevõte kus töötati koos läks pankrotti, tehti ühiselt suur otsus. Endised töötajad panid pead kokku, ning muutsid raskused ja väljakutsed hoopis uuteks võimalusteks.  Nii asutatigi  2012. aastal ühine ettevõtte Rehvikeskus OÜ. Teineteiselt on mehed palju õppinud ja nii on üksteist järjepidevalt täiendatud. Tegusate meestena töötati ennast üsna kiiresti heasse positsiooni panga silmis, mistõttu oldi eelisseisus kui hoone pankrotivarana müüki pandi. Sellest hetkest algas karm ja tihe töö ning töötati sisuliselt veri ninast väljas: “Töötasime peaaegu vabade päevadeta. Meil ei olnud üldse vahet, mis nädalapäev parasjagu oli. Meid motiveeris teadmine, et töötame praegu palju selle nimel, et hiljem kasvada.” Tõesõna, edu saadab neid, kes oma eesmärgi nimel pingutavad. Peale esimese aasta katsumusi on ettevõte olnud järjepidevalt tõusuteel. Seda kinnitab ka fakt, et alustati kõigest kolmekesi ja tänaseks on meeskonnas juba 13 liiget. 

Rene Aun
Meeskonnajuht Rene Aun

Piiritu kirg autode vastu on Renega kogu elu kaasas käinud. “Valdkond on huvitav. See on minu teema,” rõhutab ta. Oma esimese autohoolduse tegi ta juba 11-aastaselt: “Õnneks kasvasin üles eramajas, kus oli ka oma garaaž ning vajalikud tööriistad. Sealt see kõik alguse saigi. Nokitsesin põlve peal ja tegin kohalikele autohooldusi.” 

Rene on ettevõtlik mees, kuna pidi juba varases nooruses ise hankima varuosi autoremondiks ning need paigaldama ka. Nendest katsumustest sai ta olulisi õppetunde eluks, mis paljuski kujundasid tema isiksust. Nii õppis ta iseseisvust, raudset enesevalitsust ja võimekust leida väljapääs ka kõige lootusetumast olukorrast.

Rene peab ennast üsnagi loovaks inimeseks, kes suudab alati vajalikud lahendused välja nuputada. Ta ei karda kätt mustaks teha ning tema juurde võib iga meeskonna liige julgelt pöörduda. Oma töötajaid abistab ta meeleldi: “Mulle meeldib kogu aeg asja juures olla. Lihtsalt ei suuda töötajast nii mööda kõndida nähes, et tal on mingi probleem. Mul hakkavad kohe käed sügelema. 

Rene on kaasaegne meeskonna juht, kes käib kindlalt ajaga kaasas: “Minu jaoks on väga oluline, et töötajatel oleks kõige paremad tingimused. Kogu aeg peab tehniliselt arenema, kuna autod ja nende seadmed lähevad aina uuemaks. Tehnika lihtsalt peab olema tipptasemel.”

Tänapäeva kõrgtasemel seadmed kiirendavad oluliselt tööprotsesse, mis on kasulik nii klientidele kui ka töötajatele. Niisamuti lihtsustavad need ka oluliselt töötajate tööd, mistõttu peab Rene väga vajalikuks kaasaegsete seadmete soetamist. Seda seetõttu, et ta hoolib oma töötajate heaolust ja mugavusest. Rehvikeskuse töökoda on avar ja puhas ning varustatud värskeima tehnikaga: “Siin ei tööta see, kui jääd vanade asjade juurde. Pidevalt peab olema uus tehnika, et teha tööd täpselt ja kvaliteetselt.”

Autode valdkond on Renele elus väga palju õpetanud. Eeskätt oma lubadustest kinni pidamist ja kohusetundlikkust. Seda eriti oma töötajate puhul. “Muud moodi ei saagi.  Ma olen lihtne mees ja minu jaoks peavad olema asjad paigas.” Rene jaoks on oluliseks teguriks järjekindlus, seda eriti rasketel aegadel: “See on üks olulisemaid asju minu jaoks. Ma pean olema usaldusväärne oma töötajatele. Töötajad hindavad seda Rene juures väga. Vaatamata erinevatele aegadele ja asjaoludele on Rene olnud stabiilne tööandja.  

Kui Rene oma tööst räägib, lähevad tal silmad särama. Niisamuti võib ta väsimatult tundide kaupa rääkida uusimatest tehnoloogiatest, mis autode maailmas kasutusel on. Loomult on ta avatud nii kõigele uuele kui ka arengule. Keeruliste probleemide lahendamine äratab temas vaid huvi: “Tahaks ise kohe teada, kuidas see nüüd käib ja tehtud saab. Süsteemid muutuvad aina keerulisemaks, mis mulle just nii väga meeldib. Minu jaoks on nii, et mida keerulisem, seda ägedam!”

Enim motiveerib meeskonnajuhti mõistmine, et tema suhtumisel ja tööl on otsene mõju ettevõtte kasvule. Oma meeskonda eelistab ta valida inimest, kes on positiivne, nagu ta ise. Rene ei tee asju üle käe  ja seda ootab ning hindab ta kõrgelt ka teiste puhul. Ta on tugevalt seda usku, et tööd pead tahtma huviga teha: “Soovin leida siia inimest, kes reaalselt tahab ise ka midagi ära teha.” Siinkohal varasem kogemus niivõrd rolli ei mängi. Palju tähtsam on tema jaoks suhtumine ja siiras huvi oma töö vastu. Nii rõhutabki Rene seda, et kui inimesel endal on soov areneda, siis toetab ta seda igakülgselt ning annab endast parima, et pakkuda enesearenguks võimalusi.